Snaha o dokonalost

    "Chceš-li být dokonalý, jdi, prodej, co ti patří, rozdej chudým, a budeš mít poklad v nebi; pak přijď a následuj mne." Mt 19,21

    Tohle je podruhé a naposledy, kdy Ježíš zmiňuje v evangeliích dokonalost. A i tady, podobně jako v prvním případě - Mt 5,48, je z kontextu zcela jasné, že má na mysli dokonalost ve smyslu úplnosti a celistvosti, a nikoli bezchybnost, perfektnost či snahu o jakýkoli absolutní výkon. Vždyť právě majetek, a vlastně jakékoli bohatství v tom nejširším slova smyslu vůbec, je to, co nás vnitřně štěpí, rozděluje, co nám bere celistvost a jednoznačnou zaměřenost na Boží království - Mt 6,24.

    Jen když chápeme a vidíme, že nejsme nic, že nic nemáme a nic nám nepatří, jen když chápeme, že právě toto nic je naším největším bohatstvím, protože nás vtahuje do samého srdce Boží přítomnosti, potom na ničem nelpíme a máme svůj velikonoční poklad v nebi - Mt 6,21. Jedině tak jsme celiství, nerozdělení a jedině takoví můžeme patřit Bohu úplně celí. A to je dokonalost, kterou má Ježíš na mysli.

    Požehnaný velikonoční čas každému!


                                                                              duben 2014

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode